بازی های کامپیوتری-دانلود نرم افزار

نقد،ترینر،سیو،کد تقلب بازی های pc

نقد کامل بازی Need for Speed™ Carbon

نام بازی : Need for Speed™ Carbon

سبک : رارندگی

سازنده : EA Games

ناشر : EA Canada

نویسنده : Peyman_2005

تاریخ انتشار : Oct 31, 2006

عرضه شده : PS2 | PS3 | PSP | XBOX | X360 | GC |DS | GBA | WII

نقد شده بر روی : PC

سیستم پیشنهادی بازی : Ram = = = = = = = =512 MB
Video card = = = = 256MB FX 5500
Windows = = = = /xp
Processor = = = = =2.4 GHZ

امتیاز :7.6 Good

سری بازی های need for speed همیشه جذاب و اینبار با سری carbon پیش رو هستیم و بازی که انتخاب هر گیمر حرفه ی است و البته سری بازی
Need for speed هیشمه نسخه جدید بازی از نسخه های قبلی آن بهتر بوده است ولی اینبار داستان بازی کمی ساده است و پیچیدگی در درون آن دید نمی شود و carbon ادامه داستان سری قبل بازی یعنی need for speed most wanted بوده است که در mw شروع اول داستان با یک BW اسپرت آبی رنگ بوده است که در همان ابتدای بازی این ماشین از دست می رود و در carbon بدین شکل شروع می شود و به مراتب باید جبران کرد و ...

در بازی carbon مثل سری بازی under 1 , 2 در شب مسابقات ایجاد میشود و در همه ی مسابقات در شب و مکان های تاریک انجام میشود و به جذابیت بازی نیز افزود می گردد و هچنین رنگ ماشین ها در شب بهتر نمایان میشود و جلوه ی طبیعی و زیبای را بر ماشین شما ایجاد میکند .
و همیچنین جادهای بازی و همیچنین شهر بازی مثل سری پیش وسعت زیادی دارد و جادهای بازی پیچ در پیچ و هموار میباشد و بالای بلندی شهر آغاز میشود که این قسمت از بازی تازه به سری بازی ها need for speed افزوده شده است در این قسمت از شهر بازی کردن خیلی جذابیت بالای دارد و اگر دست فرومون شما خوب نباشد قطعنا به پایین سقوط خواهید کرد معمولا این مسابقات حریف شما از شما در ابتدا سبقط گرفته است و در دور دوم شما از او سبقت گرفته اید آری این مسابقه جدید دو دور است ولی اگر در دور اول از حریف تان جلو بزنید و بعد از 10 ثانیه بگزرد شما نفر برنده هستید بدون اینکه به دور دوم بکشد . و از این مسابقات Canyon Duels نام دارد .

در صورتی که شما منطقه ای را تصاحب کرده باشید ممکن است بعد از مدتی گروه هایی در صدد تسخیر آن جا باشند که شما توسط GPS خود مطلع میشوید و باید به آن منطقه رفته و در آنجا مسابقه ای برگزار کنید و حاکمیت خود را مستحکم کنید!!!
و کارایی هر ماشین با ماشین دیگر متفاوت میباشد از نظر شتاب گرفتن ترمز گرفتن و سرعت گرفتن بسیار فرق دارد ولی اگر شما ماشینی برداشته اید که این سه عامل در آن باشد قطعنا بازی را تمام میکنید .

ولی همچنان یکی از ضعف های بازی نبود شرکت های ماشین سازی معرف مثلا شرکت تویتا و پژو که یکی از بهترین ماشین ها و زیباترین ماشین ها و خوش اسپرت ترین ماشین ها را تولید مکنند که اگر این دو شرکت در بازی وجود داشتند قطعنا بازی خیلی زیبا می شد .

در NFS carbon ماشین های بازی حدود 50 ماشین است و کنترل و gameplay هر ماشین متفاوت است و فرمان هر ماشین با ماشین دیگر نیز متفاوت است که این امر را احساس خواهید نمود . و در carbon ماشین به سه دسته تقسیم میشود دسته اول ماشین های امریکایی دهه 70 و دسته دوم ماشین های همچون هوندا و مزدا و دسته ی سوم ماشین های سوپر موتر از جمله ماشین های مانند Lamburghini Galardo و سایر این ماشین ها است .

و هنوز که هوز متاسفانه اتومبیلی که ما با آن بازی میکنم وقتی که به جایی میخورد صدمه نمی بیند ولی در وقتی ما با خودروی خود به ماشین پلیس یا ماشین های که در جاده در حال حرکت کردن هستنند بزنیم ماشین آن ها به شدت صدمه می بینید ولی اگر نسخه ی قدیمی بازی یعنی HOT PURES 2 را بازی کرده باشد این اتومبیل شما نیز صدمه می بیند اگر به جای خوره باشید یا منحرف شده باشید !!! ولی چه خوب است که این ضعف در نسخه های جدید بازی رفع شود .

یکی دیگر از قابلیت های بسیار زیبا و خلاقانه ای که به NFS Carbon اضافه شده است ، توانایی استخدام کردن زیر دست یا عضو برای گروه خودتان است . شما در این بازی می بایست با اعضای گروه های مختلف شهر انواع مسابقات را انجام دهید و در آخر هم با سر دسته ی آن ها و بعد از شکست همه ی آن ها ، شما منطقه ی آن ها را مال خود خواهید کرد و علاوه بر پول ، چیزهای دیگری هم از آن ها خواهید گرفت . شما با به دست آوردن پول می توانید برای گروه خود اعضایی بگیرید .

در صورتی که در شهر با سرعت غیر مجاز رارندگی کنید اگر پلیس شما را ببیند شما تحت تعقیب خود قرار می دهد که به گونه ی پلیس بازی مثل پلیس سری قبل بازی نیست و به اغلب در شهر تک و توک پلیس وجود دارد شما در بازی اغلب پلیس را در انتهای مسابقات خود ملاقات خواهید کرد .

و همچنین یکی از بخش های بازی بخش اسپرت کردن ماشین هاست که فکر میکنم یکی از بهترین بخش های بازی که این بخش از بازی کم رنگ تر شده است ولی از سری قبلی خود پر رنگ تر شده است !!! ولی اسپرت کردن ماشین ها در undergrand 2 خیلی بهتر بود و همچنین مثلا در undergrand 2 این قابلیت وجود داشت که مثلا رنگ نور چراغ ماشین را به هر رنگ دلخواه انتخاب کرد و همچنین می شد که برای ماشین ها نوع اگزوز ماشین را تغییر داد و به سلیغه ی خود یک اگزوز گذاشت کلا در این سری از بازی اسپرت کردن ماشین نسبت به 2 undergrand کم رنگ شده است ولی همین اسپرت برای این سری کفایت می کنید و رضایت بخش است .
و یک نکته نسبت به سری قبلی این بود که در شهر مکانی بود که برای اسپرت کردن ماشین ها بود که این مکان نیز در شهر برداشته شده است و در منوی بازی گذاشته شده است و در قسمت Customize نیز رفته است . و درست هرچه از بازی را پیش برویم ماشین خود را میتوان بهتر ارتقا داد بطوری که مسابقات زیادی رفته باشیم به ما این امکان را میدهد که به ماشین خود مثلا نیتروژن یا توربو نصب کنیم که این کار برای هر ماشینی نیز موثر است از نظر سرعت و شتاب و ترمز گرفتن و غیر ...

هوش بازی بسیار بالا بوده و تصمیمات کاملا متمایزی میگیرد.از نظر گرافیکی بازی از موتور گرافیکی سری قبلی خود بهره میبرد و از نظر افکت های صوتی و تصویری بازی بسیار وسواسی برخورد شده و میتوان افکتهای تصویری و صوتی خوبی را مشاهده کرد،مثلا زمانی که باران شروع به باریدن میکند ، انعکاس قطرات باران بر روی شیشه به وضوع خود نمایی میکند و محیط را بسیار زیباتر نمایان میکند.در صورتی که شما در هنگام رانندگی وارد تونل شوید اکوی صدای موتور بسیار زیبا طراحی و کاملا مطابق با نوع محیط ، سرعت و عوامل موجود در محیط طراحی شده.

در پایان به نکات منفی و مثبت بازی و همچنین امتیاز بازی به سایر کنسول ها میپردازیم :

نکات + مثبت : گرافیک بازی و افکت های صوتی و تصویری بازی تغییر صدای ماشین از مکان دیگر به مکان دیگر مثلا اگر در تونل ها رفته باشید صدای ماشین نیز تغییر میکنید و کاملا مطابق با نوع محیط و عوامل جوی در محیط بازی طراحی شده است . . واقعا فوق العاده است که تا این حد میتوانید اتومبیل خود را به دلخواه تنظیم کنید. به طوری که حتی میتوانید باله ی عقب (Spoiler) ماشین را بطور دستی تنظیم کنید و زاویه ی آن را متناسب با سلیقه ی خود تغییر دهید.

نکات منفی - : مثلا اگر ماشین شما به جایی برخورد کند ماشین شما صدمه ی نمی بیند ولی اگر ضربه ی به ماشین پلیس یا ماشین ها ی که در اطراف شهر هستنند بکوبید ماشین آنها داغون می شود . و در موقعی که باران ببارد جاده لغزنده نمی شود و اگر فرض کنیم باران برای محیط گرافیکی بازی و قشنگ تر شدن بازی ساخته شده است تا واقعی بودن آن و یکی از ضعف ها بازی نبود شرکت های ماشین سازی معروف مانند پژو است که به آن اشاره شده است .

Need for Speed Carbon (PS2) 7.4
Need for Speed Carbon (X360) 7.6
Need for Speed Carbon: Own the City (PSP) 7.9
Need for Speed Carbon (XBOX) 7.6
Need for Speed Carbon: Own the City (DS) 7.6
Need for Speed Carbon (GC) 7.4
Need for Speed Carbon: Own the City (GBA) 6.5

خوب بالاترین امتیاز را کنسول دستی PSP در حال حاضر با 7.9 امتیاز کسب نمودند و پایین ترین امتیاز رو کنسول (GBA با امیتاز 6.5 کسب نموده اند و در حاضر دو کنسول نسل بعد یعنی WII , PS3 که بازی همین 4 روز بیش منتشر شده است هنوز برای آنها امتیاز تعیین نشده است .

در کل این بازی را به همه ی گیمرهای عزیز پیشنهاد میکنم مخصوصا به گیمرهای که عشق سرعت و عاشق بازی ها نوع رارندگی هستنند حتما این سری از NFS رو تجربه کنند .

منبع:نقد بازی ها -کد تقلب -کنسولها

+ نوشته شده در  چهارشنبه ۱۳۸۷/۰۱/۰۷ساعت 11:13  توسط سعید  |